Český exposlanec Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, prípad mieri na súd

Český exposlanec Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, prípad mieri na súd

13.12.2022 (Webnoviny.sk) – Prípad niekoľkých znásilnení, z ktorých je obvinený niekdajší český poslanec Dominik Feri, mieri pred súd. Ako referuje web novinky.cz, Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, pričom mu v prípade dokázania viny hrozí až desať rokov za mrežami.

„Obvinenej osobe sa obžalobou dáva za vinu konanie popísané pod tromi skutkami a kvalifikované ako dva uskutočnené trestné činy znásilnenia a jeden pokus o trestný čin znásilnenia. S ohľadom na skutočnosť, že dosiaľ nebolo nariadené hlavné pojednávanie, nebudeme k veci v súčasnosti poskytovať akékoľvek ďalšie a doplňujúce informácie,“ povedal hovorca obvodného štátneho zastupiteľstva pre Prahu Aleš Cimbala.

Voči Ferimu pred niekoľkými mesiacmi vzniesli obvinenie, že v minulosti na domácich večierkoch sexuálne zneužil niekoľko študentiek. Médiá vlani v máji priniesli svedectvá dievčat, ktoré tvrdili, že ich poslanec v opitosti i napriek výslovnému nesúhlasu prinútil v pohlavnému styku. Feri v súvislosti s aférou rezignoval na poslanecký mandát a ešte predtým opustil aj stranu TOP 09, ktorá ho k tomu vyzvala.

Viac k témam: Obvinenie zo znasilnenia, Sexuálna kauza, Sexuálne obťažovanie, Sexuálne zneužívanie, Súdy, Znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Český exposlanec Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, prípad mieri na súd © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet