Putin nebude mať tradičnú výročnú tlačovú konferenciu, stane sa tak prvýkrát po desiatich rokoch

Putin nebude mať tradičnú výročnú tlačovú konferenciu, stane sa tak prvýkrát po desiatich rokoch

13.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin nezorganizuje svoju tradičnú veľkú koncoročnú tlačovú konferenciu. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na vyhlásenie Kremľa. Stane sa tak po prvý raz po desiatich rokoch.

Dôvod nebol uvedený

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre médiá povedal, že dúfa, že „prezident predsa len nájde príležitosť porozprávať sa“. Nebol uvedený žiadny dôvod na zrušenie podujatia, ale prichádza v čase rastúceho znepokojenia medzi Rusmi v súvislosti s februárovým rozhodnutím Putina napadnúť Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Peskov potvrdil, že tlačová konferencia pred príchodom nového roka nebude, ale zdôraznil, že Putin si môže nájsť spôsob, ako hovoriť s médiami, pričom pripomenul, že šéf Kremľa tak robieva pravidelne.

Absencia slobody tlače

Na výročných tlačových konferenciách sa v uplynulých rokoch zúčastňovali desiatky novinárov z Ruska aj zo zahraničia. Putin sa počas nich snažil vytvoriť obraz, že mu záleží na obyčajných Rusoch. Často sa vyjadroval k širokej škále otázok, pričom riešil aj opravy ciest v odľahlých osadách či prácu regionálnych predstaviteľov.

Viacerí ruskí opoziční experti však uviedli, že pri absencii slobody tlače v Rusku pripomínali takéto zhromaždenia zinscenované predstavenia, na ktorých prokremeľskí reportéri Putinovi kládli vopred dohodnuté a väčšinou lichotivé otázky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, tlačová konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin nebude mať tradičnú výročnú tlačovú konferenciu, stane sa tak prvýkrát po desiatich rokoch © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko