Chorvátsko zasiahlo v noci zemetrasenie, otrasy cítili v Záhrebe aj blízko maďarských hraníc

Chorvátsko zasiahlo v noci zemetrasenie, otrasy cítili v Záhrebe aj blízko maďarských hraníc

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – V noci z pondelka na utorok bolo v strednom Chorvátsku cítiť pomerne silné zemetrasenie. Podľa chorvátskych seizmológov chvenie s magnutúdom 4,2 zaznamenali o 1:58 a epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Petrinja, ktoré vlani v decembri zasiahlo ničivé zemetrasenie. Informoval o tom web jutarnji.hr.

Zemetrasenie cítili v širšom okolí Petrinje, Sisaku i oblasti Záhrebu. Európske stredomorské seizmologické centrum uvádza, že otrasy mali silu až 4,7, trvali asi 10 sekúnd a okrem metropoly Záhreb ich zaznamenali aj v Krapine pri slovinských hraniciach či Varaždine blízko hraníc s Maďarskom.

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie o možných škodách. Krátko na to, o 2:27, bolo zaznamenané mierne chvenie, opäť s epicentrom pri Petrinji – tentoraz o sile 2,8.

Zem sa v pondelok neskoro večer triasla aj v Rakúsku. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra o 23:15 nastalo zemetrasenie s magnitúdom 4,1 pri meste Wörgl, asi 50 kilometrov východne od Innsbrucku.

Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko zasiahlo v noci zemetrasenie, otrasy cítili v Záhrebe aj blízko maďarských hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet