Lukašenko nariadil kontrolu bojaschopnosti armády, plánuje aj obmedziť pohyb občanov

Lukašenko nariadil kontrolu bojaschopnosti armády, plánuje aj obmedziť pohyb občanov

13.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bielorusko začalo náhle preverovať bojovú pripravenosť armády. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruské ministerstvo obrany, deje sa tak na základe rozkazu prezidenta Alexandra Lukašenka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Opatrenia budú mať komplexný charakter, jednotky budú musieť čo najskôr postúpiť do určených oblastí, rozmiestniť vybavenie, zorganizovať bezpečnosť a obranu a tiež zriadiť mostné prechody cez rieky Neman a Berezina. V tomto období je plánovaný pohyb vojenskej techniky a personálu, ako aj dočasné obmedzenie pohybu občanov na niektorých verejných komunikáciách a priestranstvách územia,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Podobné kontroly bojaschopnosti bieloruskej armády sa už konali 4. mája a 11. októbra. Monitorovacia skupina Belarusian Hajun project neskôr na Telegrame uviedla, že Minsk posiela vojakov aj k hraniciam s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Armáda, Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko nariadil kontrolu bojaschopnosti armády, plánuje aj obmedziť pohyb občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet