Volíte poštou zo zahraničia? Čas máte už len necelé dva týždne

Volíte poštou zo zahraničia? Čas máte už len necelé dva týždne

17.9.2023 (SITA.sk) – Približne 61 percent zaregistrovaných voličov na voľbu poštou zo zahraničia doteraz nehlasovalo. Ministerstvo vnútra preto upozorňuje, že na odoslanie a doručenie návratnej obálky ostávajú už len necelé dva týždne.

Lehota na podanie žiadosti o opakované zaslanie volebných materiálov do zahraničia uplynie budúci týždeň v stredu 20. septembra.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Rezort vnútra ďalej informoval, že na voľbu poštou sa zaregistrovalo takmer 73-tisíc voličov, avšak návratných obálok eviduje len 28 500.

Opätovné zaslanie materiálov

Zároveň upozorňuje voličov žijúcich v zahraničí, že ich hlasovací lístok bude započítaný len v prípade, že návratná obálka bude doručená do podateľne ministerstva vnútra najneskôr do piatka 29. septembra do 12:00.

„V prípade, že pôvodná zásielka sa ministerstvu vnútra vrátila ako neprevzatá, respektíve nedoručená, voliči dostávajú o tom upozornenie prostredníctvom emailovej notifikácie. Následne môžu požiadať o opätovné zaslanie materiálov a zároveň majú možnosť zmeniť adresu na doručenie. Opakovaná zásielka sa odosiela voličovi jeden, maximálne dva pracovné dni po podaní žiadosti,“ informuje rezort vnútra.

Ten voličom odporúča, aby sledovali svoju mailovú schránku, do ktorej im príde informácia o podacom čísle zásielky, pomocou ktorého môžu sledovať, kedy môžu zásielku očakávať na adrese. „V prípade služby Poste Restante sa adresátovi uloženie zásielky na pošte neoznamuje a je potrebné, aby si priebežne overoval jej doručenie na príslušnej pošte,“ upozorňuje ministerstvo.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Voľby zo zahraničia
Zdroj: SITA.sk – Volíte poštou zo zahraničia? Čas máte už len necelé dva týždne © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet