Požičovňa lyží vo švajčiarskom Davose odmieta obslúžiť Židov, polícia začala vyšetrovanie

Požičovňa lyží vo švajčiarskom Davose odmieta obslúžiť Židov, polícia začala vyšetrovanie

12.2.2024 (SITA.sk) – Hlavná švajčiarska židovská organizácia v pondelok odsúdila antisemitský nápis umiestnený v lyžiarskom obchode neďaleko Davosu, ktorý bráni Židom požičiavať si vybavenie z obchodu. Krajská polícia začala vyšetrovanie.

Nápis v obchode pri Davose, mestom, ktoré je známe tým, že každoročne v januári hostí Svetové ekonomické fórum, uvádzal, že po sérii nepríjemných incidentov v podaní „našich židovských bratov“ im obchod už nebude prenajímať výstroj, ako sú sane, lyže a snežnice.

Majiteľov nezastihli

Zdá sa, že správa napísaná v hebrejčine bola zameraná na izraelských Židov, ktorí v ostatných rokoch cestujú do Davosu v hojnom počte na letné aj zimné prázdninové pobyty.

Polícia v kantóne Graubünden prostredníctvom e-mailu uviedla, že začala vyšetrovanie pre možné trestné porušenie švajčiarskeho zákona zakazujúceho diskrimináciu a podnecovanie k nenávisti.

Majiteľov obchodu nebolo možné okamžite zastihnúť, aby sa k veci vyjadrili. Agentúra pre cestovný ruch v Davose odmietla okamžite odpovedať na žiadosť agentúry AP o komentár, ale uviedla, že odpovie e-mailom.

Krádež saní

„Po sérii nepríjemných incidentov, vrátane krádeže saní, už nepožičiavame športové vybavenie našim židovským bratom,“ znel nápis umiestnený na okne pri pulte s prilbami.

Švajčiarska federácia židovských obcí odsúdila incident, o ktorom informovali švajčiarske médiá po nedeľnom príspevku na sociálnej sieti od člena mestského zastupiteľstva v Zürichu Jehudu Spielmana.

Viac k témam: Antisemitizmus, Židia
Zdroj: SITA.sk – Požičovňa lyží vo švajčiarskom Davose odmieta obslúžiť Židov, polícia začala vyšetrovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet