Putin vyhlásil boj proti lesným požiarom, prísnejšími opatreniami sa chce vyhnúť dramatickej situácii spred roka

Putin vyhlásil boj proti lesným požiarom, prísnejšími opatreniami sa chce vyhnúť dramatickej situácii spred roka

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyzval v utorok úrady, aby podnikli prísnejšie opatrenia na predchádzanie lesným požiarom a zvýšili koordináciu medzi rôznymi oficiálnymi orgánmi pri ich riešení.

Boj proti lesným požiarom

Počas videohovoru s federálnymi a regionálnymi predstaviteľmi Putin zdôraznil, že lesné požiare, ktoré vlani zasiahli Rusko, boli najväčšie za ostatné roky, a požiadal miestnych gubernátorov, aby informovali o opatreniach, ktoré boli prijaté na zvýšenie požiarnej bezpečnosti v celej krajine.

„Nemôžeme dovoliť, aby sa zopakovala situácia z minulého roka. Musíme bojovať proti požiarom efektívnejším, systémovejším a konzistentnejším spôsobom,“ povedal Putin.

Zvýšenie požiarnej bezpečnosti

V ostatných rokoch Rusko zaznamenalo vysoké teploty, ktoré mnohí vedci považujú za jasný dôsledok zmeny klímy.

Horúce počasie spolu so zanedbávaním pravidiel požiarnej bezpečnosti spôsobilo rastúci počet lesných požiarov, ktoré podľa úradov vlani v Rusku pohltili viac ako 17 miliónov hektárov.

Viac k témam: Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vyhlásil boj proti lesným požiarom, prísnejšími opatreniami sa chce vyhnúť dramatickej situácii spred roka © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet