Trump počas vlády nepochopil, že Ukrajina je nezávislý štát. Názory bývalého prezidenta sa podobajú Putinovým

Trump počas vlády nepochopil, že Ukrajina je nezávislý štát. Názory bývalého prezidenta sa podobajú Putinovým

14.4.2024 (SITA.sk) – Donald Trump počas svojho prezidentského funkčného obdobia „veľmi jasne povedal“, že si myslí, že Ukrajina „musí byť súčasťou Ruska“. Ako referuje web The Guardian, v novej knihe o národnej bezpečnosti USA ohrozenej Ruskom a Čínou to uviedla jeho bývalá poradkyňa Fiona Hillová.

Identický názor s Putinom

„Trump dal veľmi jasne najavo, že si myslí, viete, že Ukrajina a určite aj Krym musia byť súčasťou Ruska,“ povedala Hillová reportérovi New York Times Davidovi Sangerovi, ktorý na základe jej výpovedí napísal knihu „Nové studené vojny: Čínsky vzostup, ruská invázia a boj Ameriky pri obrane Západu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Naozaj nemohol dostať do hlavy myšlienku, že Ukrajina je nezávislý štát,“ uviedla Hillová. Podľa Sangera Trumpov pohľad bol „v podstate identický“ s názorom ruského vodcu Vladimíra Putina, ktorý nariadil inváziu na Ukrajinu rok po odchode Trumpa z prezidentského úradu.

Súčasť nového Ruska

Pred odštartovaním invázie Putin vo svojom prejave povedal: „Ukrajina je neodcudziteľnou súčasťou našej vlastnej histórie, kultúry a duchovného priestoru.“

Minulý mesiac Putin v prejave pri príležitosti 10. výročia od anexie Krymu vyhlásil, že časti okupovanej Ukrajiny sú súčasťou „nového Ruska“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americký exprezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Trump počas vlády nepochopil, že Ukrajina je nezávislý štát. Názory bývalého prezidenta sa podobajú Putinovým © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet