Ukrajinská bezpečnostná služba zatkla šiestich obyvateľov Doneckej oblasti, obvinení sú zo špionáže

Ukrajinská bezpečnostná služba zatkla šiestich obyvateľov Doneckej oblasti, obvinení sú zo špionáže

15.5.2024 (SITA.sk) – Päť mužov a jednu ženu na Ukrajine zatkli pre spoluprácu s ruskými silami pri navádzaní raketového útoku na obytný dom v meste Pokrovsk v Doneckej oblasti.

Uviedla to v stredu na komunikačnej platforme Telegram Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU), informuje spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moskva útok podnikla v auguste minulého roka a zahynulo pri ňom desať ľudí a viac ako 80 utrpelo zranenia. Medzi obeťami boli aj záchranári, ktorí prišli na miesto úderu prvej rakety, pričom o 40 minút neskôr ich zasiahla ďalšia.

SBU uviedla, že šestica zatknutých pomáhala aj pri navádzaní ruských útokov na ukrajinské sily pri meste Avdijivka. Všetkých podozrivých podľa SBU Rusi naverbovali prostredníctvom telegramových kanálov, na ktorých zverejňovali protiukrajinský obsah.

SBU uviedla, že hoci konali samostatne, ich činnosť koordinoval jeden z pracovníkov ruskej Federálnej bezpečnostnej služby. Všetkých šiestich obvinili z vlastizrady a hrozí im doživotný trest odňatia slobody.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Špionáž, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská bezpečnostná služba zatkla šiestich obyvateľov Doneckej oblasti, obvinení sú zo špionáže © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet