Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament

Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament

14.7.2021 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister vnútra v utorok oznámil svoju rezignáciu. Dôvody svojho rozhodnutia však Arsen Avakov neposkytol. Jeho rezignáciu musí prijať ešte parlament, poslanci by ju mali zvážiť v stredu alebo vo štvrtok.

Päťdesiatsedemročný Avakov bol vo funkcii od roku 2014, v štyroch rôznych vládach a za dvoch prezidentov, a je tak najdlhšie úradujúcim ministrom vnútra v postsovietskej histórii Ukrajiny. Bol široko vnímaný ako jeden z najvplyvnejších členov ukrajinského kabinetu.

Prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v noci navrhol menovanie poslanca z vládnej strany Sluha ľudu Denysa Monastyrského ako kandidáta na nového ministra vnútra. Hlasovanie o jeho menovaní sa uskutoční v piatok.

Štyridsaťjedenročný Monastyrskyj je predseda parlamentného výboru pre uplatňovanie práva a člen Národnej rady pre protikorupčnú politiku. Rozhodnutie prijať prezidentovu ponuku bolo podľa jeho slov najťažšie v jeho živote.

Viac k témam: odstúpenie ministra, odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet