Útočník v Paríži napadol ľudí na ulici nožom a kladivom, zabil nemeckého turistu (video)

Útočník v Paríži napadol ľudí na ulici nožom a kladivom, zabil nemeckého turistu (video)

3.12.2023 (SITA.sk) – Nemecký turista zomrel a dvaja ďalší ľudia utrpeli zranenia pri útoku nožom a kladivom v Paríži. Páchateľa polícia zatkla, informoval francúzsky minister vnútra.

Útok sa odohral v sobotu večer v 15. obvode v Paríži, keď útočník napadol nemecký pár a nožom zabil muža. Potom prešiel na pravý breh rieky Seiny a kladivom napadol spomenutých dvoch ľudí.

Útočníka zastavila polícia, ktorá na neho dvakrát použila elektrický paralyzér, s ktorým ho zasiahla do brucha. Minister Gérald Darmanin povedal, že 25-ročný muž, ktorý žije s rodičmi v departemente Essonne, už strávil štyri roky vo väzení za plánovanie násilného trestného činu, bol pod dozorom a podstupoval psychiatrickú liečbu.

Po zatknutí vyjadril úzkosť nad zomierajúcimi moslimami, najmä v Afganistane a na palestínskych územiach, a tvrdil, že Francúzsko je spolupáchateľom. Útočník údajne tiež kričal „Allahu Akbar“ (Boh je veľký), dodal Darmanin, podľa ktorého slov bol pripravený zabiť viac ľudí.

BIG BREAKING: „Allah Hu Akbar“

A terrorist attack near the Eiffel Tower in Paris: a man with a hammer & a knife brutally killed one German tourist & seriously injured two others, shouting „Allah Hu Akbar.“

“After his arrest, he said he could no longer bear to see Muslims dying… pic.twitter.com/CzEd7DbtTC— Ashwini Shrivastava (@AshwiniSahaya) December 3, 2023

Viac k témam: francúzsky minister vnútra, Paríž, Útok nožom
Zdroj: SITA.sk – Útočník v Paríži napadol ľudí na ulici nožom a kladivom, zabil nemeckého turistu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet