Zelenskyj pricestoval do Berlína rokovať s lídrami o ďalšej pomoci Ukrajine

Zelenskyj pricestoval do Berlína rokovať s lídrami o ďalšej pomoci Ukrajine

14.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu ráno pricestoval do Berlína na rokovania s nemeckými lídrami o ďalších dodávkach zbraní, ktoré majú Kyjevu pomôcť v boji proti ruskej invázii.

Do Nemecka Zelenskyj prišiel z Ríma, kde sa v sobotu stretol s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom, s premiérkou Giorgiou Meloniovou a s pápežom Františkom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Už v Berlíne. Zbrane. Mocný balík. Protivzdušná obrana. Obnova. EÚ. NATO. Bezpečnosť,“ napísal Zelenskyj v nedeľu na mikroblogovacej sieti Twitter, čím zjavne naznačil kľúčové priority svojej cesty.

Po úvodnom váhaní v otázke poskytovania letálnych zbraní sa Nemecko stalo jedným z najväčších dodávateľov zbraní Ukrajine, vrátane tankov Leopard 1 a 2 a sofistikovaného systému protivzdušnej obrany IRIS-T SLM.

Viac k témam: Leopard 2A4, taliansky prezident, tank Leopard 1 A5, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj pricestoval do Berlína rokovať s lídrami o ďalšej pomoci Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet