Elektrické vysokozdvižné vozíky sú skvelou voľbou pre každý sklad

Elektrické vysokozdvižné vozíky sú skvelou voľbou pre každý sklad

Práca v sklade, hlavne ak ide o väčšie sklady, kde sa aj náležite manipuluje s väčším a ťažším tovarom, vie byť fyzicky náročná. Našťastie však existuje viacero druhov manipulačnej techniky, ktorá takúto prácu uľahčuje.

O výkon sa báť nemusíte

 

Typickým a jedným z najpoužívanejších druhov manipulačnej techniky sú vysokozdvižné vozíky. Títo všestranní pomocníci zvyknú byť poháňaní spaľovacími motormi, ale čoraz častejšie je možné sa stretnúť aj s elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi. A rozhodne nie sú len do počtu.

Na trhu nájdete množstvo modelov elektrických vysokozdvižných vozíkov pre náklady s rôznou hmotnosťou. Od malých a obratných vozíkov pre náklady do 1 000 kg až po vozíky s nosnosťou 8 000 kg, či dokonca špeciálne vozíky pre extra ťažké náklady až do 18 000 kg. Rozhodne tak nikto nemôže povedať, že elektrické vysokozdvižné vozíky sú len akýmsi slabším „odvarom“ vozíkov so spaľovacími motormi.

Obratnosť, hospodárnosť a komfort

 

Silnou stránkou elektrických vysokozdvižných vozíkov je ich presné ovládanie a (aj) vďaka tomu výborná obratnosť. Hlavným tajomstvom skvelej manévrovateľnosti je kompaktná bezúdržbová náprava s dvoma nezávislými motormi kolies. Dvojpedálové ovládanie tak umožňuje manévrovanie s milimetrovou presnosťou.

Samozrejme, keďže ide o elektricky poháňané vozíky, opomenúť nemôžeme ani hospodárnosť prevádzky. Tá je dosiahnutá vďaka inteligentnému systému energetického manažmentu. Ten zabezpečuje, aby bola batéria využívaná spôsobom, ktorý kombinuje optimálny výkon a dlhodobú dostupnosť. Nechýba ani signalizácia zostávajúcej kapacity, či sledovanie teploty batérií. Potešia aj krátke nabíjacie cykly.

S elektrickým vysokozdvižným vozíkom je radosť pracovať. A nielen pre jeho vodiča. Keďže elektromotory sú tiché a neprodukujú žiadne výfukové plyny, komfort práce sa vďaka elektrickým vysokozdvižným vozíkom zvýši aj zamestnancom, ktorí pracujú v ich blízkosti.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Artem Glushchenko / Shutterstock.com

0Shares
Veda a technika