Veľký presun ruskej armády na západ! (VIDEO)

Veľký presun ruskej armády na západ! (VIDEO)

Do Bieloruskej republiky sa masívne presúvajú kolóny vojenskej techniky Ozbrojených síl Ruskej Federácie.

Obyvatelia Bieloruska informujú o masovom pohybe ruskej vojenskej techniky v regióne Gomel a meste Minsk, uvádza portál Avia.pro. Objavili sa  fotografie očitých svedkov, ktoré túto skutočnosť potvrdzujú, pričom videli najmä ťažké útočné zbrane, ktoré sa  presúvajú po železnici aj cestách. Poznávacie značky áut sú z  územia Krasnodaru a regióna Orenburgu.

Vlaky

„Dnes ráno (17.1.2022) videli  v Minsku  ruský vlak s vojenskou technikou, ktorý  smeroval k stanici Pomyslišče na juhozápade od Minska. Na železničnej stanici Stepjanka  tiež videli ruský vlak s armádou. V Gomeli navyše zbadali kolónu MLRS (viacnásobný odpaľovací raketový systém) „Hurikán“, ktorá sa presúvala smerom na diaľnicu do Černihivu. Pohyb vojenskej techniky  zaznamenali aj v blízkosti železničnej stanice Gomel-Odd a v Slutsku “ informuje portál  Motolko Help Telegram.

Ťažké zbrane

Na sociálnych sieťach píšu, že presúvajú najmä ťažké zbrane, určené na útočné operácie. Smerujú k hraniciam s Ukrajinou. Západným médiám sa už tieto informácie podarilo využiť na vlastné účely a oznámili ďalší „útok Ruskej federácie“. Oficiálne údaje ruského ministerstva obrany zatiaľ neexistujú, ale dá sa predpokladať, že technika sa vo februári aktívne zúčastní na spoločných cvičeniach  Moskvy a Minska. Ani tieto údaje Ministerstvo obrany Bieloruska nekomentuje, píše portál hlavnydennik.sk.

0Shares
Video