Tu je dôvod, prečo v noci na poľsko-ukrajinskú hranicu priletel vrtuľník Black Hawk americkej armády + VIDEO

Tu je dôvod, prečo v noci na poľsko-ukrajinskú hranicu priletel vrtuľník Black Hawk americkej armády + VIDEO

Vzhľadom na stále veľké obavy, že Kremeľ môže čoskoro začať novú inváziu na Ukrajinu, nie je prekvapujúce, že kuriózny let vrtuľníka americkej armády HH-60M, „dustoff“ alebo leteckej ambulancie vo variante Black Hawk, na kontrolné stanovište na poľsko-ukrajinskej hranici včera v noci vzbudil značnú pozornosť na sociálnych sieťach. Pre niektorých mala táto scéna takmer tajný charakter ako z filmu Most špiónov. The War Zone teraz môže potvrdiť, že tento vrtuľník prevážal člena americkej služby prideleného na veľvyslanectvo USA na Ukrajine, ktorý mal bližšie nešpecifikovanú zdravotnú pohotovosť. Píše portál THEDRIVE.

Prvé náznaky, že daný vrtuľník HH-60M, ktorý má sériové číslo 20-21131 a v tom čase používal volací znak EVAC01, smeroval k poľským hraniciam s Ukrajinou, sa na základe údajov z internetových stránok na sledovanie letu začali objavovať na sociálnych sieťach včera večer okolo 23.00 h miestneho času. Poľská pohraničná stráž má verejne dostupný živý kamerový záznam, na ktorom je vidieť hraničný priechod Korczowa-Krakovec, ktorý následne potvrdil, že Black Hawk pristál na tamojšej ceste a zrejme vyzdvihol osobu, ktorá prešla z ukrajinskej strany. Vrtuľník bol potom sledovaný, ako letí do nemocnice v poľskom meste Rzeszow.

„U príslušníka americkej služby prideleného na veľvyslanectvo USA v Kyjeve [sic; píše sa aj Kyjev] sa vyskytol zdravotný stav bez zranenia, ktorý si vyžadoval okamžitú starostlivosť. Príslušník služby bol pozemnou cestou prevezený zo Ľvova na poľské hranice, kde ho vrtuľník MEDEVAC americkej armády previezol na ošetrenie do miestneho zdravotníckeho zariadenia,“ uviedol v dnešnom vyhlásení pre The War Zone major americkej armády Scott Kuhn, hovorca U.S. Army Europe and Africa (USAREUR-AF). „Člen služby je v stabilizovanom stave a podľa štandardného postupu bude prevezený do Landstuhlského regionálneho zdravotníckeho centra v Nemecku na ďalšie ošetrenie.“

0Shares
Video Zaujímavosti