Bývalá sestrička, prirovnala lekárov k nacistickým zločincom. Hrozí jej…

Bývalá sestrička, prirovnala lekárov k nacistickým zločincom. Hrozí jej…

Za porovnanie pracovníkov NHS s nacistickými vojnovými zločincami bola odsúdená bývalá zdravotná sestra po rozšírených dezinformáciách o Covide.

Anti-vaxová aktivistka Kate Shemirani čelí policajnému vyšetrovaniu po tom, čo podľa všetkého navrhla obesenie lekárov a sestier NHS počas sobotného protiblokovacieho protestu v Londýne.

 

Virálne video z jej prejavu, ktoré vzniklo na Trafalgarskom námestí pred tisíckami skeptikov ohľadne Covidu, ju videlo a počulo prirovnať lekárov a sestry NHS k zdravotníkom, ktorí sa za hitlerovského režimu zúčastnili masových vrážd.

Na povzbudenie vyzvala priaznivcov: „Získajte ich mená. Pošlite mi ich e-mailom. So skupinou právnikov toto všetko zhromažďujeme.“

„Na Norimberskom procese boli lekári a zdravotné sestry postavení pred súd a obesení.

„Ak ste lekár alebo zdravotná sestra, je najvyšší čas vystúpiť z autobusu … a stáť pri nás, ľuďoch.“

Online video, ktoré bolo videné viac ako 4 milióny krát, vyvolalo prudký odpor verejnosti.

Kampaňová skupina vedená zamestnancami prvej línie, NHS Million, tweetovala: „Na toto sa dnes ráno pracovníci NHS zobudili. Zhromaždenie, ktoré hovorí o obesení lekárov a zdravotných sestier.

„Toto spôsobilo značné znepokojenie medzi zamestnancami NHS.“

Pracovníčka NHS Samantha Batt-Rawdenová, ktorá sa pravidelne delí o fotografie, ako nosí OOP počas vyčerpávajúcich zmien v prvej línii, uviedla, že zamestnanci majú„zlomené srdcia“.

Na twitteri uviedla: „Ako lekárka na JIS, ktorá sa všemožne snažila o záchranu životov, mi je teraz do plaču.“

Batt-Rawden a NHS Million vyzvali verejnosť, aby tweetom #gotyourbackNHS ukázala, že sú zdravotnícki pracovníci „ocenení“. Píše portál Metro.co.uk.

To vyvolalo „prílivovú vlnu“ hashtagov na podporu pracovníkov v prvej línii, pričom NHS Million povedala: „Neviete, ako veľmi to pre nás všetkých znamenalo.“

Video odsúdil aj londýnsky starosta Sadiq Khan, ktorý zverejnil toto: „Je to otrasné. Zamestnanci NHS sú hrdinami tejto pandémie. Londýnčania túto nenávisť rázne odmietajú. “

0Shares
Šokujúce Video