Francúzskeho viceprimátora zatkli po tom, ako sa pokúsil vyhodiť rómsku rodinu z domu svojich rodičov – VIDEO

Francúzskeho viceprimátora zatkli po tom, ako sa pokúsil vyhodiť rómsku rodinu z domu svojich rodičov – VIDEO

Po tom, čo polícia odmietla vyhodiť veľkú rómsku rodinu, ktorá obsadila dom jeho rodičov, sa francúzsky politik pokúsil vyhodiť rodinu sám, ale skončil v putách.

Niektorí Rómovia, niekedy hovorovo označovaní ako „cigáni“, sa už dlho zúčastňujú na nelegálnych domácich drepoch po celej Európe a nedávny prípad vo Francúzsku ilustruje nočnú moru, ktorej čelia niektorí majitelia domov.

Po tom, čo Rómovia už tretíkrát za päť rokov obsadili dom svojich zosnulých rodičov, sa ich zástupca starostu obce Haute-Savoie pokúsil odstrániť sám.

Dom, ktorý sa nachádza v Seynode, bol 13. apríla po tretíkrát obsadený rómskou rodinou so siedmimi deťmi a tromi dospelými.

„V predchádzajúcich dvoch zápasoch to dopadlo dobre. Prišla polícia a squatteri bez problémov odišli. Teraz je to komplikovanejšie,“ povedal majiteľ, ktorý si želá zostať v anonymite, ale ktorý bol identifikovaný ako zástupca starostu dediny v tejto oblasti. „Nechceli sme predať tento dom hneď, pretože sme neskončili s trúchlením.“ Píše portál RMX.

Napriek tomu, že zavolali políciu, policajti povedali, že tentokrát nemôžu vysťahovať rodinu.

„Začali si veci vyjasňovať. Potom zazvonil a žandár povedal: „Nevysťahujeme ich, sú tu deti,“ povedal majiteľ.

„Mám začať konanie, aby som ich vyhostil. Ale poznáte pomalosť spravodlivosti, bude to trvať mesiace a dom je už v zlom stave,“ poznamenal.

Majiteľ skončil zatknutý

Majiteľ potom odišiel do domu a pokúsil sa postaviť provizórnu stenu bloku škvŕn, aby zablokoval vchod do vlastného domu. Povedal, že podniká kroky zo zúfalstva a z obáv, že ešte viac poškodia jeho dom.

Rómska rodina protestovala proti prítomnosti majiteľa a priateľ majiteľa, ktorý bol s ním na mieste činu, začal incident natáčať.

Majiteľ tvrdil, že sa stali agresívnymi a že jeden z Rómov mal nôž. Na videu je vidieť majiteľa, ako strieka paprikový sprej na zem v blízkosti rodiny. Po príchode polície bol majiteľ umiestnený do väzby a zadržaný na policajnej stanici.

Článok tiež poukázal na to, že v dôsledku francúzskeho právneho systému môže majiteľ, ktorý koná sám proti squatterom, čeliť právnym dôsledkom; Môže byť obvinený z priestupku a hrozí mu až trojročné väzenie a pokuta vo výške 30 000 eur.

Taktika rómskeho drepovania je viditeľná v celej Európe

Niektorí Rómovia sú známi tým, že sedia domy v iných krajinách. Napríklad v jednej správe zo Spojeného kráľovstva sa imigračný úradník vrátil domov, aby zistil, že rómska rodina sa usadila vo svojom dome, mala na sebe oblečenie a dokonca pila víno. Rodina spôsobila značné škody na jej majetku a jej veciach, zatiaľ čo ona bola týždeň preč na návšteve svojich rodičov. Sfalšovali tiež dokumenty, v ktorých sa uvádzalo, že zomrela a že jej syn dal rómskej rodine svoj domov. Napriek ich tvrdeniam žena nebola mŕtva a nikdy nemala syna.

„Títo ľudia práve zničili 30 rokov môjho života a hodili ich do vriec na odpadky. Ničí to dušu,“ povedala vtedy.

0Shares
Šokujúce Video