Nespravodlivosť ošetrovateľstva: Nerovnomerný psychologický profil Vladimíra Putina odhalí hlboko zraniteľného vodcu Kremľa

Nespravodlivosť ošetrovateľstva: Nerovnomerný psychologický profil Vladimíra Putina odhalí hlboko zraniteľného vodcu Kremľa

Odkedy sa pred 21 rokmi zmocnil kontroly nad Kremľom, Vladimír Putin viedol kampaň na tvorbu imidžu, aby sa vybudoval ako záchranca Ruska. Vedenie krajiny bolo pre cudzincov vždy záhadné, ale Putin predstavil špeciálne hádanky, pokiaľ ide o jeho činy, motivácie a ciele, a to aj dnes. Mnohí kritici, doma aj na Západe, ho vykresľujú ako takmer neporaziteľného. Niektorí bystrí pozorovatelia tvrdia, že sa stará o hlbokú osobnú zraniteľnosť zrelú na vykorisťovanie.

Efektívne využívanie Putinových slabých stránok si vyžaduje určitý stupeň politickej nekorektnosti, ktorý je ochotných riskovať len málo pozorovateľov Kremľa alebo geostrategov. Táto neochota premárnila nekonečné príležitosti uväzniť ruského diktátora bez toho, aby riskovala ujmu ruskému ľudu, alebo ozbrojený konflikt za hranicami Ruska.

Zatiaľ čo ruskí vodcovia mali vo všeobecnosti tajomnú vonkajšiu osobnosť, zdá sa, že Putin predstavuje špeciálne hádanky, pokiaľ ide o jeho činy, motivácie a ciele. Kremlinologická profesia sa dnes skutočne nepriblížila k pochopeniu Putina ako pred viac ako dvadsiatimi rokmi, keď mnohí z týchto odborníkov privítali Putina ako ústredný bod poriadku po nepredvídateľnej vláde jeho predchodcu Borisa Jeľcina. Politickí činitelia ako takí si musia položiť otázku, či ich stratégia oslabila Putinovo železné uchopenie moci, alebo naopak, po celý čas ju posilňovala. Starý prístup cukru a biča k vodcovi Kremľa, ktorý spočíval najmä na neustále sa sprísňujúcich sankciách, ktoré spôsobili značné hospodárske škody, ale nedokázali otvoriť Rusko, skutočne zlyhal.

PDF tejto správy v angličtine si môžete stiahnuť TU – PDF tejto správy v ruštine si môžete stiahnuť TU

0Shares
Šokujúce