Obrovský škandál: Hladujúce deti „ve veku 9 rokov boli prinútené úradníkom OSN poskytnúť orálny sex, aby sa mohli najesť“

Obrovský škandál: Hladujúce deti „ve veku 9 rokov boli prinútené úradníkom OSN poskytnúť orálny sex, aby sa mohli najesť“

Deväťročné deti vymenili orálny sex za jedlo od mierových síl OSN vo vojnových zónach, zatiaľ čo úradníci sa pozerali iným smerom, tvrdí nová šokujúca správa.

Správy o sexuálnom zneužívaní v Stredoafrickej republike sa „prenášali zo stola na stôl, z priečinka doručenej pošty na priečinok doručenej pošty, cez viaceré úrady OSN, pričom nikto nebol ochotný prevziať zodpovednosť“, uvádza sa v správe.

Doplnilo sa v ňom: „Blaho obetí a zodpovednosť páchateľov sa zdajú byť dodatočným nápadom, ak sa to vôbec vezme.“

Vyšetrovanie odhalilo, že francúzske mierové sily z detskej agentúry OSN UNICEF nereagovali na správy o sexuálnom zneužívaní začiatkom roka 2014 uprostred občianskej vojny. Píše express.co.uk.

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun vyjadril „hlbokú ľútosť nad tým, že tieto deti zradili práve tí ľudia, ktorí boli poslaní na ich ochranu“ a povedal, že akceptuje široké zistenia komisie.

Štyria francúzski vojaci boli minulý týždeň vypočutí a prepustení bez obvinenia.

Trvalo takmer rok, kým pracovníci OSN odpovedali na obvinenia zo znásilnenia šiestimi deťmi.

Jedno dieťa uviedlo, že bolo „ústne a análne znásilnené“.

0Shares
Šokujúce