Poplach! Putin hrozí jadrovou vojnou, ak Ukrajina vstúpi do NATO

Poplach! Putin hrozí jadrovou vojnou, ak Ukrajina vstúpi do NATO

Ruský prezident Vladimir Putin niekoľko hodín po pondelkovom stretnutí s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom verejne zopakoval svoj záväzok zabrániť vstupu Ukrajiny do NATO.

Po konferencii Macrona a Putina usporiadal ruský prezident tlačovú konferenciu, na ktorej varoval svet pred následkami v prípade, že jeho krajina bude ďalej provokovaná.

„Chcem to zdôrazniť ešte raz,“ povedal Putin. „Hovoril som to už dávno, ale veľmi by som si želal, aby ste ma konečne počuli a predniesli to svojmu publiku v tlači, televízii a online. Chápete to alebo nie, že ak Ukrajina vstúpi do NATO a pokúsi sa vojenskými prostriedkami získať Krym späť, európske krajiny budú automaticky vtiahnuté do vojnového konfliktu s Ruskom?“

Putin pripustil, že vojenské kapacity Ruska nemôžu konkurovať všetkým vojenským kapacitám NATO, predtým však poznamenal, že jeho krajina patrí k svetovej špičke v oblasti jadrových zbraní. Píše portál Newswar.

„Nebude víťazov,“ povedal ruský prezident o hypotetickej vojne. „Budete povolaní do konfliktu proti svojej vôli. Nebudete mať ani čas mrknúť okom, keď vykonáte článok päť.“

Potom sa Putin pohol z pódia smerom k prezidentovi Macronovi a povedal, že, samozrejme, ani jeden z nich nechce, aby došlo k násilnému konfliktu.

Preto ma tu Macron „šesť hodín mučí,“ zažartoval Putin.

0Shares
Šokujúce Video