Dôstojník armády Spojených štátov vo výslužbe: Ruská armáda oklamaná klamlivým plánom Ukrajiny: „Teraz sú v pasci!“

Dôstojník armády Spojených štátov vo výslužbe: Ruská armáda oklamaná klamlivým plánom Ukrajiny: „Teraz sú v pasci!“

Protiofenzíva v Charkove prekvapila Rusov, vysvetľuje Ben Hodges pre Express.co.uk.

Ruský prezident Vladimír Putin dúfa, že tento týždeň anektuje štyri oblasti Ukrajiny, pretože jeho sily dohliadajú na fingované referendá o ich vyhlásení za ruské územie. Hlasy sa konajú v Chersone, Záporoží, Donecku a Luhansku. Ukrajinská vláda už varovala, že každý, kto pomáha referendám, by mohol byť obvinený zo zrady.

Jednou z oblastí, ktorá nebude pripojená, je Charkovská oblasť. Bolo hlásené, že ruské sily plánujú usporiadať referendum aj tu, ale úspešná protiofenzíva Ukrajiny začiatkom tohto mesiaca vyhnala invázne jednotky z regiónu.

Ben Hodges, dôstojník armády Spojených štátov vo výslužbe, ktorý slúžil ako veliaci generál Armády Spojených štátov v Európe, hovorí Express.co.uk, že Ukrajina vymyslela šikovný plán, ako presvedčiť Rusko, že sa pokúsi získať späť Chersona.

To vyprovokovalo Moskvu, aby presunula vojakov do Chersonu, len aby sa protiútok namiesto toho zameral na Charkov.

Hodges vysvetlil: „Bolo to dôkladné plánovanie. Podvodný plán, všetci sme čakali na túto veľkú ofenzívu v Chersone, pretože Ukrajinci o tom stále hovorili. Rusi dokonca presunuli sily do Chersonu, len aby Ukrajina zaútočila na oblasti v blízkosti Charkova.

„Tam mali úspech, pretože Rusi presunuli sily z Charkova. Teraz máte 7000 ruských vojakov potenciálne uväznených na ukrajinskej strane rieky Dnipro. Ukrajinci tiež vyraďujú mosty, aby Rusom sťažili zásobovanie alebo evakuáciu s vybavením.“

„Ukrajinci tu budú trpezliví, majú opravených ruských vojakov, nemôžu dostať pomoc. Nechcú z Chersonu urobiť Mariupol tým, že ho zničia, takže si myslím, že budú hľadať spôsoby, ako opotrebovávať Rusov, ktorí tam sú.“

„V Chersone nie je potrebné bojovať, ale zdá sa mi to.“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že jeho jednotky budú pokračovať v dosahovaní pokroku. V pondelok uviedol, že jeho sily vidia „pozitívne výsledky v niekoľkých smeroch“.

0Shares
Šokujúce