Rok 2010: Tajná nahrávka: Fico pre svoju stranu nelegálne prijal 75 miliónov

Rok 2010: Tajná nahrávka: Fico pre svoju stranu nelegálne prijal 75 miliónov

Dva dni pred parlamentnými voľbami sa na slovensku objavila zvuková nahrávka, podľa ktorej premiér Robert Fico zabezpečoval v minulých rokoch nelegálne financovanie svojej strany Smer-SD.

Nahrávku zverejnil na svojich internetových stránkach denník Sme. Fico ju označil za podvrh, ktorého cieľom je poškodiť stranu pri sobotňajšom hlasovaní, a oznámil podanie niekoľkých trestných oznámení v danej veci.

Na zázname je podľa Sme hlas podobný Ficovu. Nahrávka vraj naznačuje, že utajení sponzori strane mimo jej oficiálnej účtovníctva poskytli minimálne 75 miliónov slovenských korún.

„Ja môžem len povedať, že som zabezpečil, a to môžem povedať, dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35 a na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci,“ hovorí hlas v nahrávke. „Oficiálne prídu a budú normálne vykrytej v strane,“ dodáva.

Hlas podobný Ficovi

Podľa Sme nahrávka zrejme vznikla pred voľbami v roku 2002. Na sporné financovanie strany v danom období upozornil nedávno zakladajúci člen Smeru a bývalý poslanec Bohumil Hanzel. Ten tvrdil, že strana v minulosti nepriznala účtovne všetky príspevky svojich sponzorov.

Viac info na lidovky.cz

0Shares
Slovensko Šokujúce Video