Skrytá kamera odhaľuje rozsah islamskej radikalizácie vo francúzskej škole. Dievčatá sa nesmú stýkať s chlapcami

Skrytá kamera odhaľuje rozsah islamskej radikalizácie vo francúzskej škole. Dievčatá sa nesmú stýkať s chlapcami

Nedávny televízny program zameraný na islamizmus vo Francúzsku vyvolal hnev Francúzov po tom, ako ukázal triedu v súkromnej škole v Marseille, kde dievčatá sedia oddelene od chlapcov a musia nosiť hidžáb, informujú Remix a noviny Public.

Zo správy, ktorú odvysielala francúzska televízna stanica M6, vyplýva, že škola je otvorená už deväť rokov a v súčasnosti má 143 registrovaných študentov. Zábery skrytej kamery ukazujú inšpekciu akademického inšpektorátu, počas ktorej inšpektori zistili, že dievčatá vo veku šesť rokov sú počas prípravnej triedy zahalené a oddelené od chlapcov.

Na otázku inšpektorov učiteľka vysvetlila, že deti sa musia od útleho veku učiť žiť bez kontaktu s opačným pohlavím, a prezradila, že je to nevyhnutné pre dodržiavanie náboženských predpisov. Toto oddelenie pokračuje aj na detskom ihrisku, kde sa malé dievčatá a chlapci nemôžu stretávať a ich oddychové zóny sú oddelené múrom.

Kritici tvrdia, že tajné zábery sú dôkazom pokračujúcej radikalizácie islamu. „Zahalené dievčatá, oddelení chlapci, učenie sa žiť bez toho, aby sme chodili k opačnému pohlaviu: pozrite, toto je komunitarizmus od útleho veku, deje sa to vo Francúzsku a je to neprípustné!“ povedal Gilbert Collard, francúzsky poslanec Európskeho parlamentu.

Zdroj: Remix

0Shares
Šokujúce Video