„Šok a úžas“ – 110 seniorov v domovoch dôchodcov vysťahovaných kresťanskou organizáciou, aby uvoľnili miesto utečencom v Berlíne

„Šok a úžas“ – 110 seniorov v domovoch dôchodcov vysťahovaných kresťanskou organizáciou, aby uvoľnili miesto utečencom v Berlíne

Mnohí starší obyvatelia domovov dôchodcov zostali v slzách po tom, čo boli vysťahovaní, aby uvoľnili miesto pre migrantov v Berlíne. Prípad získal rozsiahle mediálne pokrytie a poukazuje na rastúci trend v Nemecku. K škandálu sa pridáva to, že majitelia budovy a prevádzkovatelia domova dôchodcov sú kresťanské neziskové inštitúcie, ktoré patria do berlínskej Diakonie.

Budova, ktorá sa nachádza na ulici Müller, mala ubytovať starších obyvateľov najmenej ďalších 10 rokov. Pôvodne „Wohnen & Pflege Schillerpark“ v berlínskej štvrti Wedding kúpil budovu na bývanie 141 obyvateľov a podpísal nájomnú zmluvu na 25 rokov. Domov dôchodcov od roku 2006 prevádzkovala Nadácia Paula Gerharda s možnosťou predĺženia.

Tento plán bol predčasne ukončený a namiesto toho sa budova presunula na ubytovanie utečencov. Nadácia, ktorá prevádzkuje domov dôchodcov, informovala 110 starších obyvateľov, že budú musieť odísť, pričom polovica sa už odsťahuje a druhá polovica má odísť koncom roka 2023.

Obyvatelia, ktorí už opustili budovu, čelili emocionálnym rozlúčeniam, keď boli nútení zbaliť si svoje veci.

„Počas vysťahovania tiekli medzi postihnutými slzy. Kontajnery stáli celé dni pred budovou, nábytok bol jednoducho vyhodený,“ povedal anonymný príbuzný.

Časopis Focus možno prelomil príbeh, ale správy zachytili aj nemecké noviny po celej krajine, vrátane BZ, ktorý citoval suseda žijúceho v blízkosti, 84-ročného Heinza B., ktorý povedal: „Prví utečenci sa nasťahovali začiatkom februára.“

Focus napísal, že je oveľa lukratívnejšie ubytovať migrantov. Možno to bolo na zváženie, dokonca aj pre kresťanské organizácie, ktoré majú rozpočty, ktoré musia starostlivo sledovať, a zamestnancov, ktorí musia platiť. Podľa spoločnosti Focus online a ďalších mediálnych zdrojov môžu prevádzkovatelia zarobiť oveľa viac peňazí na bývanie migrantov ako na starostlivosť o starších pacientov v Nemecku.

zdroj

0Shares
Šokujúce