Pogačar prišiel o ďalšieho pomocníka, Bennett mal pozitívny test na koronavírus

Pogačar prišiel o ďalšieho pomocníka, Bennett mal pozitívny test na koronavírus

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Tím UAE Emirates prišiel na tohtoročnej edícii už o druhého jazdca, po Nórovi Vegardovi Stakem Längenovi totiž mal pozitívny test na ochorenie COVID-19 aj Novozélanďan George Bennett. Líder celkovej klasifikácie a víťaz predchádzajúcich dvoch ročníkov TdF Slovinec Tadej Pogačar tak prišiel už o druhého pomocníka.

Viac o téme: Koronavírus

Počas pondelkového voľného dňa sa u Bennetta prejavili príznaky ochorenia a následný test potvrdil nákazu. Informáciu potvrdil lekár uvedenej stajne Adrian Rotunno. „Na základe nášho protokolu sme ho nechali otestovať a výsledok bol pozitívny. Preto v utorok v 10. etape bude na štarte chýbať,“ povedal.

Tridsaťdvaročný George Bennett, pre ktorého to v roku 2022 bola už piata Tour, figuroval po deviatej etape na 32. priečke priebežnej klasifikácie.

Viac o téme: Tour de France 2021

Vedenie podujatia pritom po nedeľňajšej 9. etape nechalo otestovať všetkých jazdcov a ani u jedného analýza nepreukázala koronavírus. V utorok na pelotón čaká 148,1 km dlhá alpská etapa z Morzine do Megéve.

Viac k témam: COVID-19, Tour de France 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Pogačar prišiel o ďalšieho pomocníka, Bennett mal pozitívny test na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Cyklistika