Dávid Bondra ukončil v 29 rokoch hokejovú kariéru, slávny otec Peter jeho rozhodnutie podporuje

Dávid Bondra ukončil v 29 rokoch hokejovú kariéru, slávny otec Peter jeho rozhodnutie podporuje

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Vo veku 29 rokov sa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru útočník Dávid Bondra. Ako informuje oficiálny web HK Poprad, krídelník končí tam, kde sa začala jeho seniorská kariéra – v rodnom Poprade.

„Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí ma podporovali v reprezentácii alebo v jednotlivých kluboch. Moje veľké poďakovanie patrí HK Poprad, ktorý mi dal šancu hrať profesionálny hokej. Som pripravený naštartovať novú, nie hokejovú kariéru, teším sa na nové výzvy s rodinou,“ cituje Dávida Bondru web HK Poprad.

Hral za Červenú hviezdu aj Kometu

Dávid Bondra prišiel pod Tatry v lete 2016 po štyroch sezónach v zámorskej NCAA. Za „kamzíkov“ odohral tri sezóny a počas toho sa dvakrát prebojoval do kádra reprezentácie SR pre majstrovstvá sveta (2018 a 2019).

Získal potom angažmán v KHL a pôsobil v čínskom tíme Červená hviezda Kchun-lun, odtiaľ sa sťahoval do Komety Brno.

Otec je na svojho syna hrdý

Sezónu 2021/2022 začal v tíme Bratislava Capitals z nadnárodnej Ice Hockey League, z ktorého zamieril v polovici novembra 2021 do Popradu. V slovenskej extralige v tomto ročníku absolvoval 39 zápasov s bilanciou 9 gólov a 9 asistencií.

Dávid Bondra je syn hokejovej legendy Petra Bondru. „Som hrdý na Dávida a podporujem jeho rozhodnutie. Verím, že jeho nová kariéra bude nemenej úspešná a jeho vzdelanie a pracovitosť z hokeja sa prejaví na jeho novej ceste životom,“ povedal 54-ročný Peter Bondra.

Viac k témam: Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Dávid Bondra ukončil v 29 rokoch hokejovú kariéru, slávny otec Peter jeho rozhodnutie podporuje © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej