Slafkovský nebude mať problém prispôsobiť sa životu v Amerike, tvrdí Hughes a načrtol, aké s ním majú ďalšie plány

Slafkovský nebude mať problém prispôsobiť sa životu v Amerike, tvrdí Hughes a načrtol, aké s ním majú ďalšie plány

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský má za sebou rozvojový kemp v klube Montreal Canadiens zo zámorskej NHL, ktorý z neho urobil historicky prvú draftovú jednotku zo Slovenska.

Habs už podpísali s 18-ročným Košičanom aj nováčikovskú zmluvu a teraz sa zameriavajú na to, aby sa v lete poriadne pripravil na prechod z európskeho na severoamerický štýl hokeja. Podľa vedúceho predstaviteľa najúspešnejšieho klubu v histórii profiligy si s tým Slovák poradí.

Hughes načrtol ďalšie plány

„Pôjdeme na to týždeň za týždňom, mesiac za mesiacom. Myslím si, že je v pláne jeho návrat niekedy na začiatku augusta. Potom tu bude trénovať, korčuľovať, pracovať s rozvojovými trénermi, zoznamovať sa so spoluhráčmi a prispôsobovať sa životu v Montreale a v Severnej Amerike,“ načrtol plány pre najužitočnejšieho hráča hokejového turnaja na ZOH v Pekingu generálny manažér Montrealu Kent Hughes, citoval ho oficiálny klubový web.

Z jeho vyjadrení nepriamo vyplýva, že Slafkovský pravdepodobne nedostane „zelenú“, aby Slovensko reprezentoval na MSJ, ktoré od 9. do 20. augusta hostí kanadský Edmonton.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O jeho sťahovanie sa nemá obavy

Hughesa zaujal Slafkovský svojou samostatnosťou a vyspelosťou: „Nemám obavy o jeho sťahovanie sa do Severnej Ameriky, pretože sa osamostatnil skoro. Myslím si, že vo veku 14 rokov odišiel do Rakúska a potom do Fínska. Hrával už proti mužom a na toto je pripravený. Zapôsobil na mňa ako osobnosť a aj tým, ako zvláda veci. Je veľmi vyspelý na 18-ročného chlapca. Príliš sa nezaoberáme jeho sťahovaním sa do Severnej Ameriky, skôr mu chceme pomôcť v jeho rozvoji.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Draft nováčikov zámorskej NHL 2022 (fotografie)

Slafkovský na tohtoročnom drafte nováčikov do NHL o dve pozície prekonal dovtedajší rekord Mariána Gáboríka ako najvyššie draftovaného Slováka (3. miesto, 2000, Minnesota Wild). Bronzový medailista zo ZOH v Pekingu a vicemajster fínskej Liigy s tímom TPS Turku sa stal šiestou draftovou jednotkou Canadiens, predošlými boli Doug Wickenheiser (1980), Guy Lafleur (1971), Réjean Houle (1969), Michel Plasse (1968) a Garry Monahan (1963).

Viac k témam: Draft NHL, NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Slafkovský nebude mať problém prispôsobiť sa životu v Amerike, tvrdí Hughes a načrtol, aké s ním majú ďalšie plány © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej