Slafkovský podľa zámorského experta ukázal v nováčikovskej sezóne potenciál, jeho tím však patrí medzi najslabšie

Slafkovský podľa zámorského experta ukázal v nováčikovskej sezóne potenciál, jeho tím však patrí medzi najslabšie

28.3.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa v premiérovej sezóne v Severnej Amerike nemohol naplno ukázať, lebo mu ju skrátilo zranenie. Osemnásťročný Košičan odohral v drese tímu zámorskej NHL Montreal Canadiens 39 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a šesť asistencií. Podľa experta Tonyho Ferrariho z magazínu The Hockey News si úradujúca jednotka draftu nováčikov neviedla zle.

Vzostupy aj pády

„Počas jeho nováčikovskej sezóny mal vzostupy aj pády. Ukázal však potenciál aj kombináciu talentu a sily, pre ktoré si ho Montreal vybral na drafte z prvého miesta.

Zrejme nebude patriť medzi kandidátov na ocenenie pre nováčika sezóny. Mal však slušný začiatok kariéry v NHL, až kým neprišlo zranenie. V lete bude mať na čom stavať,“ napísal Ferrari o bronzovom medailistovi zo ZOH 2022 v Pekingu.

Nešťastná šnúra

Juraj Slafkovský pred zranením nebodoval v 15 zápasoch za sebou od 14. decembra a neskóroval v 21 dueloch bez prerušenia od 1. decembra. Podľa prvotných prognóz by mal chýbať Montrealu do 13. apríla, keď už sa v profilige bude hrať vyraďovacia časť.

Canadiens však patria medzi najslabšie tímy súťaže a je málo pravdepodobné, že sa do play-off dostanú. Momentálne sú na predposlednom 15. mieste vo Východnej konferencii s bilanciou 30 triumfov a 44 prehier.

Zdroj: SITA.sk – Slafkovský podľa zámorského experta ukázal v nováčikovskej sezóne potenciál, jeho tím však patrí medzi najslabšie © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej