Fico podozrieva vyšetrovateľov NAKA zo sabotáže. Toto je rozvrat právneho štátu, tvrdí šéf Smeru-SD (video)

Fico podozrieva vyšetrovateľov NAKA zo sabotáže. Toto je rozvrat právneho štátu, tvrdí šéf Smeru-SD (video)

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia podá trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia na Slovensku.

Ako v piatok povedal šéf strany Robert Fico, zo skutku sú podozriví vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry, ktorí podľa neho chcú opozičnú stranu prostredníctvom stíhaní jej predstaviteľov „vyradiť z hry“. Politické strany sú pritom podľa Fica prvkom ústavného systému.

Denné porušovanie zákonov

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry, ako aj Úradu špeciálnej prokuratúry podľa Fica na dennej báze porušujú zákony. Príkladom je vyšetrovanie kauzy Súmrak, v ktorej je on sám obvinený.

„Nikdy ako trestný právnik som nevidel takú zmesku idiotizmu, porušovania zákonov a porušovania práv,“ vyhlásil Fico. Podľa neho je kauza Súmrak momentálne v štádiu oboznamovania sa s výsledkami vyšetrovania, pričom to má byť ukončené práve dnes (v piatok, 29. júla, pozn. SITA).

O jeho sťažnosti sa stále nerozhodlo

On sa však podľa vlastných slov o celej veci dozvedel dnes, keďže sa vrátil z dovolenky. Expremiér pripomenul, že prokuratúra stále nerozhodla o jeho sťažnosti voči vznesenému obvineniu, pričom je možné, že vo veci bude čoskoro podaná obžaloba.

„Tým zbavia generálneho prokurátora práva rozhodnúť (o žiadostiach na zrušenie obvinenia, pozn. SITA),“ skonštatoval predseda Smeru.

Rozvrat právneho štátu

Fico doplnil, že v kauze Súmrak stále nevypovedal. Keď sa totiž dostavil pred vyšetrovateľa, ten podľa neho spis vôbec nepoznal a nevedel mu obvinenie vysvetliť. V prípade sa podľa neho nevyzná ani vyšetrovateľ, ktorý bol zodpovedný za oboznamovanie obvinených s výsledkami vyšetrovania.

„Toto je rozvrat právneho štátu,“ dodal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, sabotáž, Trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico podozrieva vyšetrovateľov NAKA zo sabotáže. Toto je rozvrat právneho štátu, tvrdí šéf Smeru-SD (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko