LGBTI ľudia majú strach prejaviť sa na verejnosti, pre mnohých je tabu aj držanie sa za ruky

LGBTI ľudia majú strach prejaviť sa na verejnosti, pre mnohých je tabu aj držanie sa za ruky

17.5.2021 (Webnoviny.sk) – Celkovo 77 percent homosexuálnych párov sa na verejnosti bojí držať za ruku. Vyplýva to z prieskumu Agentúry Európskej únie pre základné ľudské práva. Občianske združenie (OZ) Mladí to pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homo-, bi-, intersex- a transfóbii uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal spoluzakladateľ združenia Ondrej Vrábel.

OZ Mladí v pondelok 17. mája preto spustilo kampaň Odkaz pre LGBT+, ktorej cieľom je zvýšiť akceptáciu homosexuálnych, bisexuálnych, transrodových a ďalších LGBT+ ľudí na Slovensku. Verejnosť a osobnosti môžu vyjadriť podporu formou krátkeho odkazu zdieľaného na sociálnych sieťach či použitím rámu na svojej profilovej fotke.

„Verím, že vďaka našim aktivitám pribudnú ľudia, ktorí budú o svojej orientácii a identite hovoriť o čosi viac otvorene,“ povedal Vrábel.

Medzinárodný deň proti homofóbii pripadá každoročne na 17. mája po tom, ako 17. mája 1992 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyškrtla homosexualitu zo zoznamu psychických porúch.

Viac k témam: LGBTI, prieskum, strach
Zdroj: Webnoviny.sk – LGBTI ľudia majú strach prejaviť sa na verejnosti, pre mnohých je tabu aj držanie sa za ruky © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko