Matovič sa ako premiér párkrát stretol s obvineným riaditeľom SIS, Pčolinskému sa snažil veriť

Matovič sa ako premiér párkrát stretol s obvineným riaditeľom SIS, Pčolinskému sa snažil veriť

15.6.2021 (Webnoviny.sk) – Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) sa ešte ako predseda vlády párkrát stretol s obvineným exriaditeľom Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírom Pčolinským. Ako povedal v utorkovej rozprave v parlamente k odvolávaniu Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra, Vladimírovi Pčolinskému sa snažil veriť.

„Čo iné vám vlastne ostáva? Nie každého dokážete ,napichnúť na kábliky´, aby vám ukázalo, čo sa v jeho mysli deje. Sám mám niekedy pocit, že sa mu (Vladimírovi P., pozn. SITA) krivdí, inokedy, že tieto dôkazy proti nemu budú dostatočné,” uviedol Matovič.

Doplnil, že chápe poslancov parlamentu za hnutie Sme rodina Adrianu Pčolinskú (manželka Vladimíra Pčolinského, pozn. SITA) a Petra Pčolinského (brat Vladimíra Pčolinského, pozn. SITA), že uvažujú pri hlasovaní o odvolaní Mikulca z funkcie. „Na druhej strane verím, že ten očistný proces, ktorý sme vo vláde spustili, už nikto nedokáže zastaviť,” dodal Matovič.

Mikulec na utorkovej mimoriadnej schôdzi čelí v parlamente odvolávaniu z funkcie. V Národnej rade SR je prítomná aj väčšina členov kabinetu na čele s premiérom. Ministrovi vyjadrili podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Samotný Mikulec cíti dôveru vlády a poslaneckých klubov koaličných strán.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, minister financií SR, predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič sa ako premiér párkrát stretol s obvineným riaditeľom SIS, Pčolinskému sa snažil veriť © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko