Prezidentka Čaputová upozornila na zneužívanie a týranie detí. Vyzvala, aby sme nezatvárali oči a násiliu zabránili

Prezidentka Čaputová upozornila na zneužívanie a týranie detí. Vyzvala, aby sme nezatvárali oči a násiliu zabránili

19.11.2021 (Webnoviny.sk) – Zneužívané deti potrebujú podľa prezidentky Zuzany Čaputovej našu pozornosť a lásku. Ako uviedla na sociálnej sieti, nemôžeme si zakrývať očí pred násilím, zanedbávaním, sexuálnym zneužívaním, šikanou, či sa už deje deťom doma, v škole, v tábore, v pobytovom zariadení alebo na sociálnych sieťach, len preto, že je to nepríjemné a o takýchto veciach sa nehovorí.

Prezidentka sa takto vyjadrila pri príležitosti 19. novembra, ktorý je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí.

Podľa hlavy štátu musíme urobiť všetko preto, aby sme násiliu zabránili, či už vzdelávaním dospelých, ktorí sa o deti starajú a prichádzajú s nimi do kontaktu, podporou rodičov, vzdelávaním samotných detí od útleho detstva, aby aj oni samé vedeli rozoznať, aké správanie je v poriadku a aké nie, kde a ako vyhľadať pomoc.

„Veľmi pomôže, ak budeme všetci pozorní k tomu, čo sa deje v našom okolí a nenecháme žiadne dieťa sa trápiť a zažívať násilie,“ uzavrela hlava štátu.

Viac k témam: týranie detí, zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová upozornila na zneužívanie a týranie detí. Vyzvala, aby sme nezatvárali oči a násiliu zabránili © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko