Slovensko aj naďalej zostáva jedným z lídrov pomoci Ukrajine, v rámci celosvetového rebríčka sme obsadili 8. miesto

Slovensko aj naďalej zostáva jedným z lídrov pomoci Ukrajine, v rámci celosvetového rebríčka sme obsadili 8. miesto

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko aj naďalej zostáva jedným z lídrov pomoci Ukrajine, pričom naša humanitárna pomoc predstavuje už viac ako 6,6 milióna eur. Vďaka tomu sme sa v celosvetovom rebríčku podľa HDP umiestnili na 8. mieste, informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) na sociálnej sieti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Slovensko východnému susedovi pomáha oficiálnou materiálnou pomocou, ktorá dosiahla hodnotu vyše 4,3 milióna eur. Ide o 735 ton liečiv, lekárničiek, respirátorov, stanov, spacích vakov, skladacích postelí či hygienických potrieb. Pomáhame aj cez medzinárodné organizácie, ktorými sme Ukrajine poskytli pomoc 844 000 eur a výzvou Slovak Aid, ktorá podporila štyri humanitárne projekty za viac ako 1,3 milióna eur.

Pomohli sme aj prevozom 242 ton zahraničnej pomoci na Ukrajinu v hodnote viac ako 47,5 milióna eur a vojenským materiálom vrátane systému protivzdušnej obrany S-300 za 154 miliónov eur. Ukrajinskú obranu posilňuje aj šesť húfnic Zuzana 2 zo závodu Konštrukta Defence.

„V pláne je výroba a dodávka ďalších 16 kusov tejto techniky, ktorú bude financovať spoločne Dánsko, Nemecko a Nórsko,“ uviedol na záver statusu slovenský rezort diplomacie.

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Humanitárna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko aj naďalej zostáva jedným z lídrov pomoci Ukrajine, v rámci celosvetového rebríčka sme obsadili 8. miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko