Stovky kíl kokaínu prúdili na Slovensko z Rakúska, po akcii Parketár je obvinených 16 ľudí

Stovky kíl kokaínu prúdili na Slovensko z Rakúska, po akcii Parketár je obvinených 16 ľudí

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Členovia zločineckej skupiny obvinení v rámci medzinárodnej policajnej akcie Parketár doviezli od roku 2016 na Slovensko z Rakúska 100 kilogramov kokaínu. Na stredajšej tlačovej konferencii v Budapešti to povedal riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko.

Mexicko-rumunský kartel

Podľa neho v rámci akcie ešte 13. júla obvinili zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 16 osôb.

Trestné stíhanie sa v tejto súvislosti vedie aj v Rakúsku a Maďarsku. Podľa Daňka obvinení zabezpečovali v Rakúsku drogy od mexicko-rumunského kartelu. Pri zaisťovacej akcii policajti podľa neho okrem troch kíl kokaínu objavili aj pervitín a marihuanu.

Obvineným môže hroziť aj doživotie

Ďalej zaistili hotovosť vo výške 300 000 eur, šesť luxusných áut, ale aj zlato, šperky a zbrane. „Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie,“ povedal Ďaňko.

Polícia ešte v piatok (15. júla) informovala, že v rámci akcie Parketár zadržali sedem osôb na Slovensku a ďalšie štyri v Rakúsku. „Policajti vykonali sedem domových prehliadok a 11 prehliadok iných priestorov,“ uviedla polícia.

Podľa medializovaných informácií boli v rámci akcie obvinení aj šéf bezpečnosti bratislavského futbalového klubu ŠK Slovan spolu s bratom. Sedem osôb vzal súd do väzby.

Viac k témam: akcia „Parketár“, Drogy
Zdroj: Webnoviny.sk – Stovky kíl kokaínu prúdili na Slovensko z Rakúska, po akcii Parketár je obvinených 16 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko