Strelca v Britskej Kolumbii dolapila polícia a pri konfrontácii zastrelila, útok si vyžiadal dve obete (video)

Strelca v Britskej Kolumbii dolapila polícia a pri konfrontácii zastrelila, útok si vyžiadal dve obete (video)

26.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. júla 8:28

Pondelková streľba v meste Langley a susednom Langley Township v provincii Britská Kolumbia si vyžiadala dvoch a dvoch zranených. Mŕtvy je aj páchateľ.

Muž pálil do bezdomovcov

Úrady uviedli, že žena utrpela kritické zranenia, keď ju útočník postrelil o polnoci v kasíne. Muž prišiel o život pri streľbe o 3:00 miestneho času v obytnom komplexe pre ľudí, ktorí sa dostávajú z bezdomovectva.

Ďalší muž potom zomrel o dve hodiny neskôr na autobusovej zastávke. Napokon o 5:45 strelec zasiahol ďalšieho muža do nohy pri diaľničnom obchvate.

Páchateľa zastrelila polícia

„Strelca, ktorého identifikovali ako 28-ročného Jordana Daniela Goggina, zastrelili neskôr policajti pri konfrontácii,“ uviedol náčelník Ghalib Bhayani z Kráľovskej kanadskej jazdnej polície. Motív streľby je predmetom vyšetrovania.

Langley sa nachádza zhruba 48 kilometrov juhovýchodne od Vancouveru. Masové streľby sú v Kanade menej bežné, ako v susedných Spojených štátoch.

Najhoršia streľba v histórii krajiny sa odohrala v roku 2020, keď muž prezlečený za policajta v provincii Nové Škótsko zabil 22 ľudí. V súčasnosti je v Kanade nezákonné vlastniť neregistrovanú ručnú zbraň alebo akýkoľvek druh rýchlopalnej zbrane.

Viac k témam: Bezdomovci, Streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Strelca v Britskej Kolumbii dolapila polícia a pri konfrontácii zastrelila, útok si vyžiadal dve obete (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko