Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto)

Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto)

10.7.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 10. júla 2024, 10:24

Americký prezident Joe Biden v prejave na otvorení samitu NATO vo Washingtone ohlásil dodávku ďalších systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu. Nemecko a Rumunsko poskytnú Kyjivu dva systémy Patriot. Ďalší dodá Holandsko. Taliansko pošle systém SAMP/T. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ďalšie systémy Patriot, SAMP/T a IRIS-T SLM, ako aj taktické systémy protivzdušnej obrany, ktoré partneri dodajú Ukrajine, nám pomôžu pri ničení ruských bezpilotných lietadiel a rakiet a pri lepšej ochrane Ukrajincov pred ruským vzdušným terorom, ako bol brutálny útok na našu hlavnú detskú nemocnicu,“ napísal na mikroblogovacej sieti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

In my address at the Ronald Reagan Institute I expressed my gratitude to the United States for their firm position in defending freedom and supporting Ukraine. It is crucial to win now, to prevail over the Russian war and terror. pic.twitter.com/B4oJQFZxbW
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) July 10, 2024

Americký prezident je tiež presvedčený, že ukrajinská armáda dokáže zastaviť agresiu ruského vodcu Vladimira Putina.

„Putin nechce nič menej ako úplné podrobenie Ukrajiny, ukončenie ukrajinskej demokracie, zničenie ukrajinskej kultúry a vymazanie Ukrajiny z mapy,“ uviedol Biden. „Ale nemýľme sa, Ukrajina dokáže a zastaví Putina, hlavne s našou úplnou kolektívnou podporou,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Samit NATO a 75. výročie vzniku Organizácie Severoatlantickej zmluvy (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Samit NATO, SAMP/T, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko