Čína vyzýva USA, aby objasnili, či na Ukrajine majú tajné biologické laboratóriá

Čína vyzýva USA, aby objasnili, či na Ukrajine majú tajné biologické laboratóriá

24.3.2022 (Webnoviny.sk) – Čina vo štvrtok odmietla obvinenia zo šírenia proruských dezinformácií o angažovanosti Spojených štátov na Ukrajine.

Vážne obavy

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pin zároveň zopakoval nepodložené tvrdenia Moskvy o údajnej americkej spolupráci pri vývoji biologických zbraní na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Medzinárodné spoločenstvo má naďalej „vážne obavy“ týkajúce sa biologických laboratórií na Ukrajine, povedal Wang.

Spojené štáty vyzval, aby v tejto otázke zaujali zodpovedné stanovisko a objasnili, či ide o dezinformáciu alebo nie.

Rozširovanie NATO

Čína sa v otázke konfliktu na Ukrajine stavia prevažne na stranu svojho suseda a blízkeho bezpečnostného partnera Ruska. Inváziu doteraz neodsúdila a konflikt dokonca odmieta nazvať vojnou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Peking sa okrem iného zdržal pri hlasovaní Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov o rezolúcii odsudzujúcej ruskú agresiu a požadujúcej stiahnutie vojsk z Ukrajiny. Vinu za nevyprovokovanú ruskú inváziu pritom pripisuje rozširovaniu NATO na východ a nedostatočnej pozornosti k ruským bezpečnostným obavám.

Čína sa postavila na stranu Moskvy aj tento týždeň, keď odmietla výzvy na vylúčenie Ruska zo skupiny krajín G20 združujúcej najväčšie ekonomiky sveta.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína vyzýva USA, aby objasnili, či na Ukrajine majú tajné biologické laboratóriá © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet