Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

27.9.2023 (SITA.sk) – Rusko buduje novú železnicu, ktorá má spojiť okupované ukrajinské mestá Mariupoľ, Volnovacha a Doneck s ruským územím.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca legitímneho starostu Mariupoľa Petro Andriuščenko uviedol, že Rusi „začali s výstavbou železničného mosta pri obci Hranitne cez rieku Kalmius. Ak bude úspešná, umožní to napojenie existujúcej linky Mariupoľ-Volnovacha priamo na ruské mestá Taganrog a Rostov nad Donom.“ Informuje o tom web CNN.

Andriuščenko dodal, že ak túto železnicu dokončia, umožní to prepravu vojenských a civilných zásob na okupované územia na juhu Ukrajiny bez spoliehania sa na Krymský most. Tento most spájajúci polostrov Krym z ruskou pevninou bol v uplynulých mesiacoch čoraz viac terčom útokov ukrajinských síl, ktoré sa snažia odrezať zásobovacie trasy na polostrov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Krymský most, Mariupoľ, okupované územia Ukrajiny, Rostov nad Donom, rusko-ukrajinský konflikt, výstavba mostu
Zdroj: SITA.sk – Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet