Pri meste Kavala sa zrútilo ukrajinské nákladné lietadlo, smerovalo do Jordánska (foto)

Pri meste Kavala sa zrútilo ukrajinské nákladné lietadlo, smerovalo do Jordánska (foto)

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Neďaleko mesta Kavala na severe Grécka sa v sobotu zrútilo nákladné lietadlo Antonov prevádzkované ukrajinskou leteckou spoločnosťou. Miestni obyvatelia tvrdili, že pred nehodou videli ohnivú guľu a oblak dymu. Podľa gréckeho úradu civilného letectva stroj An-12 sovietskej výroby, prevádzkovaný spoločnosťou Meridian, smeroval zo Srbska do Jordánska.

Grécke médiá informovali, že v lietadle bolo osem ľudí a že prevážalo 12 ton „nebezpečného materiálu“, väčšinou výbušnín. Miestni predstavitelia však uviedli, že nemajú žiadne konkrétne informácie o náklade a poskytli rôzny počet ľudí na palube.

Pilot podľa úradov počas letu nahlásil problém v jednom z motorov lietadla a dostal na výber, či núdzovo pristane na letisku v Solúne alebo v Kavale. Rozhodol sa pre Kavalu, ktorá bola bližšie. Vzápätí bola prerušená komunikácia a lietadlo sa zrútilo asi 40 kilometrov od letiska.

Viac k témam: Nehoda lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri meste Kavala sa zrútilo ukrajinské nákladné lietadlo, smerovalo do Jordánska (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet