Zelenskyj: Rusi každý deň ničia civilné obyvateľstvo a zabíjajú naše deti. Čo to je, ak nie otvorený akt terorizmu?! (video)

Zelenskyj: Rusi každý deň ničia civilné obyvateľstvo a zabíjajú naše deti. Čo to je, ak nie otvorený akt terorizmu?! (video)

14.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 14. júla 20:13

Po ruskom raketovom útoku na mesto Vinnycia v strednej Ukrajine je stále 39 ľudí nezvestných. Informoval o tom šéf ukrajinskej polície Ihor Klymenko, podľa ktorého z najmenej 22 mŕtvych, vrátane detí, dosiaľ identifikovali len šesť ľudí.

Zranenia utrpelo viac ako 100 ľudí, z toho 52 hospitalizovali. Piati hospitalizovaní sú v kritickom stave a 34 sú zranení vážne, uviedla pre agentúru AP šéfka regionálneho úradu verejného zdravotníctva Olha Zadarožnia s tým, že medzi zranenými sú aj tri deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ukrajinských predstaviteľov civilné budovy v meste, ktoré sa nachádza 268 kilometrov juhozápadne od Kyjiva, zasiahli strely s plochou dráhou letu Kalibr odpálené z ponorky v Čiernom mori.

Gubernátor Vinnyckej oblasti Serhij Borzov uviedol, že systémy protivzdušnej obrany zostrelili dve z celkovo štyroch odpálených striel. Rakety okrem zasiahnutia budov spôsobili požiar, ktorý zachvátil 50 áut na parkovisku.

Útok bol podľa prezidenta Volodymyra Zelenského zameraný na terorizovanie civilistov. „Rusko každý deň ničí civilné obyvateľstvo, zabíja ukrajinské deti, smeruje rakety na civilné objekty. Kde nie je armáda. Čo to je, ak nie otvorený akt terorizmu?“ napísal na komunikačnej platforme Telegram. Minister vnútra Denys Monastyrskyj útok nazval vojnovým zločinom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko útok oficiálne nepotvrdilo. Šéfka štátom kontrolovanej televíznej siete RT Margarita Simonjan na jej kanáli v komunikačnej aplikácii odvolávajúc sa na vojenských predstaviteľov napísala, že sa na budovu vo Vinnycii zacielili preto, že v nej boli ukrajinskí nacisti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Terorizmus, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Rusi každý deň ničia civilné obyvateľstvo a zabíjajú naše deti. Čo to je, ak nie otvorený akt terorizmu?! (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet