Ruská Čiernomorská flotila si pripísala ďalší neúspech, podľa britských spravodajcov už verejné podujatia organizovať nebude

Ruská Čiernomorská flotila si pripísala ďalší neúspech, podľa britských spravodajcov už verejné podujatia organizovať nebude

2.8.2022 (Webnoviny.sk) – Britská spravodajská služba uviedla, že „útok na veliteľstvo Čiernomorskej flotily Ruskej federácie v Sevastopoli v Deň námorníctva je najnovším z neúspechov Čiernomorskej flotily počas päťmesačnej vojny proti Ukrajine“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web eurointegration.com.ua, pripomenula najmä aprílové potopenie krížnika Moskva. Dodala, že po týchto skúsenostiach Rusko pravdepodobne už nebude organizovať verejné podujatia súbežne s nepriateľskými aktivitami.

Bezpilotné lietadlo zaútočilo na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli v nedeľu, keď Rusko oslavovalo Deň námorníctva. Nemohli sa tak uskutočniť naplánované oslavy. Explózia zranila šesť ľudí.

Tlačová služba Čiernomorskej flotily uviedla, že pravdepodobne to bol podomácky vyrobený dron a výbušnina, ktorú niesol, bola slabá.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská Čiernomorská flotila si pripísala ďalší neúspech, podľa britských spravodajcov už verejné podujatia organizovať nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet