Rusko stráca schopnosť viesť delostrelecké súboje, nemá dostatok vybavenia

Rusko stráca schopnosť viesť delostrelecké súboje, nemá dostatok vybavenia

17.7.2023 (SITA.sk) – Ruské sily na Ukrajine čelia zhoršujúcim sa schopnostiam v delostreleckých súbojoch pre prehlbujúci sa nedostatok vybavenia. V pondelok to uviedlo britské ministerstvo obrany v správe o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prežitie ruských pozemných síl je podľa jeho správy závislé od detekcie ukrajinského delostrelectva a úderov proti nemu. Britskí spravodajskí analytici však uviedli, že Rusko čelí zhoršujúcemu sa nedostatku delostreleckých radarov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Britský rezort obrany odhaduje, že len málo ruských delostreleckých radarov nasadených na Ukrajine je ešte funkčných. Ministerstvo pritom poukázalo na zničenie takéhoto ruského radaru začiatkom júla.

Podľa britského rezortu obrany nedostatok techniky na delostrelecké súboje bol hlavnou témou sťažností nedávno odvolaného ruského generálmajora Ivana Popova, ktorý bol veliteľom ruskej 58. kombinovanej armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnou zmietaná Ukrajina

Viac k témam: delostrelectvo, generálmajor, Radarový systém, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko stráca schopnosť viesť delostrelecké súboje, nemá dostatok vybavenia © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet