Rusko už nebude po vojne vojenská hrozba pre Európu, Podoľak obhajuje postup ukrajinskej armády

Rusko už nebude po vojne vojenská hrozba pre Európu, Podoľak obhajuje postup ukrajinskej armády

9.8.2023 (SITA.sk) – Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak obhajuje postup ukrajinskej armády v rámci protiofenzívy voči ruským okupantom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje spravodajský web CNN, na Twitteri zdôraznil, že útočné operácie Ukrajincov naďalej pokračujú.

„Keď niekto hovorí o ukrajinskej protiofenzíve, jej rýchlosti, smeroch a efektivite, radí alebo sebavedomo tvrdí, že niečo ‚určite nejde podľa plánu‘, treba si hlavne pamätať, že pred rozsiahlou inváziou na Ukrajinu ruskú armádu vážne nazývali ‚druhou armádou sveta‘, hystericky sa jej obávali a ani si nepredstavovali, že by sa proti nej dalo účinne bojovať,“ vyhlásil Podoľak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Poznamenal, že dnes sa svet na schopnosti ruskej armády díva inak. V súvislosti s ukrajinskou protiofenzívou však vyzýva na trpezlivosť.

„Aby sa konečne vyvrátil ďalší mýtus, na ktorý sa včera ľudia báli čo i len pomyslieť, musia byť všetci trpezliví a pozorne sledovať kvalitnú prácu ukrajinských ozbrojených síl. V každom prípade dosiahnu povinný a spravodlivý záver. Rusko po vojne na Ukrajine viac nebude vojenská hrozba. Minimálne pre Ukrajinu a Európu… Útočné operácie medzitým pokračujú,“ skonštatoval Podoľak.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Rusko už nebude po vojne vojenská hrozba pre Európu, Podoľak obhajuje postup ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet