Shakiru v Španielsku vyšetrujú pre údajné daňové úniky, sudca odporučil proces

Shakiru v Španielsku vyšetrujú pre údajné daňové úniky, sudca odporučil proces

29.7.2021 (Webnoviny.sk) – Sudca v Španielsku vyšetrujúci údajné daňové úniky kolumbijskej speváčky Shakiry vo štvrtok odporučil, aby sa v tejto veci konal súdny proces. Podľa neho existujú dôkazy, že sa umelkyňa mohla vyhnúť jej daňovým povinnostiam v krajine.

Sudca Marco Juberías napísal, že jeho trojročné vyšetrovanie dospelo k záveru, že existujú „dostatočné dôkazy o zločinnosti“, aby sa prípad mohol dostať pred súd. Voči rozhodnutiu sa možno odvolať.

Prokurátori v decembri 2018 obvinili speváčku, že v rokoch 2012 až 2014 nezaplatila na daniach v Španielsku 14,5 milióna eur. Interpretka podľa nich v danom období uvádzala ako jej oficiálne bydlisko Bahamy, v skutočnosti však žila po väčšinu daného obdobia v Španielsku so svojím partnerom, španielskym futbalistom Gerardom Piquém.

Štyridsaťštyriročná interpretka pri výpovedi v roku 2019 poprela previnenie. Jej firma pre styk s verejnosťou uviedla, že akonáhle ju daňový úrad informoval o dlhu, okamžite zaplatila svoj dlh.

Shakira čelí možnej pokute a dokonca aj trestu odňatia slobody. Sudca však môže prvopáchateľom odpustiť väzenie, ak sú odsúdení na menej ako dva roky za mrežami.

Viac k témam: dane, daňový podvod, daňový úrad, finančné podvody, pokuta, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Shakiru v Španielsku vyšetrujú pre údajné daňové úniky, sudca odporučil proces © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet