Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine

Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Turecko neuvažuje o možnej spolupráci s Ruskom na výrobe bezpilotných lietadiel. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na turecké noviny Hürriyet, v piatok to povedal šéf tureckého úradu pre obranný priemysel Ismail Demir.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pred pár dňami údajne na zasadnutí ústredného výkonného výboru svojej Strany spravodlivosti a rozvoja oznámil, že Rusko a Spojené arabské emiráty majú záujem o výrobu tureckých bezpilotných lietadiel Bayraktar.

Moskva sa v apríli sťažovala Turecku, že predáva Ukrajine bezpilotné lietadlá Bayraktar TB2, ktoré sa stali jedným z najúčinnejších prostriedkov boja proti ruskej agresii.

Výkonný riaditeľ tureckej spoločnosti Baykar Makina Haluk Bayraktar už skôr povedal, že nikdy nedovolí predaj bezpilotných lietadiel Bayraktar Rusku a podporuje Ukrajinu v jej boji za suverenitu a nezávislosť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet