Ukrajina pravdepodobne potopila ruskú korvetu Ivanovec, námorníctvo je však stále schopné útočiť na veľké vzdialenosti

Ukrajina pravdepodobne potopila ruskú korvetu Ivanovec, námorníctvo je však stále schopné útočiť na veľké vzdialenosti

6.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajina „takmer určite“ potopila ruskú vojnovú loď Ivanovec. Ruské námorníctvo si však udržiava schopnosť útokov na veľké vzdialenosti. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to britská rozviedka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Viaceré ukrajinské bezpilotné lietadlá použili na zasiahnutie plavidla „húfnicovú taktiku“, čo malo za následok „veľkú explóziu“, uviedlo v utorok britské ministerstvo obrany.

„Najnovší ukrajinský úspech poukazuje na pokračujúcu zraniteľnosť ruských vojnových lodí operujúcich v Čiernom mori. S vysokou pravdepodobnosťou to bude mať vplyv na prvky velenia a kontroly Čiernomorskej flotily, čo ich pravdepodobne prinúti prehodnotiť svoju manévrovateľnosť v blízkosti západného Krymu,“ tvrdia Briti.

🇺🇦 Ukrajina potopila raketovou korvetu Ivanovec
1/ Tato korveta 21.7.2023 „provedla ostrou střelbu protilodní střelou s plochou dráhou letu P-270 Moskit na cílovou loď“ v bojovém výcviku v severozápadní části Černého moře.

Cílem okupantů byla korveta ukrajinského námořnictva pic.twitter.com/RbmlSLTij6

— MarcelN66 (@MarcelN66) February 3, 2024
 Ruské námorníctvo je však naďalej schopné uskutočňovať útoky na veľké vzdialenosti, hliadky a podporu aj bez korvety Ivanovec, dodalo ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva. Hodnota korvety Ivanovec je podľa obranného spravodajstva Ukrajiny približne 60 až 70 miliónov dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Potopenie lode, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina pravdepodobne potopila ruskú korvetu Ivanovec, námorníctvo je však stále schopné útočiť na veľké vzdialenosti © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet