Výbuch otriasol vojenskou akadémiou v ruskom Petrohrade, sedem ľudí bolo zranených (video)

Výbuch otriasol vojenskou akadémiou v ruskom Petrohrade, sedem ľudí bolo zranených (video)

18.5.2024 (SITA.sk) – Vojenskou akadémiou v ruskom Petrohrade v piatok otriasol výbuch, ktorý zranil sedem vojakov. Za explóziou je podľa armády munícia z druhej svetovej vojny. Stav zranených bezprostredne neoznámili.

⚡️⚡️⚡️ Large explosion at the St Petersburg, Russia Military Academy as it was hit by 🇺🇦 drones. It appears a weapons cache may have exploded, too.
The fatalism of Russian military life: At home or in Ukraine – you end up kicking-the-bucket in some sort of an explosion. pic.twitter.com/zkCQmwDL8v

— Jason Jay Smart (@officejjsmart) May 17, 2024

Ruské médiá informovali, že vojenské velenie v regióne vysvetlilo, že výbuch sa stal, keď pri čistení suterénu jednej z budov akadémie vyhadzovali odpad.

Tlačová agentúra Interfax s odvolaním sa na velenie uviedla, že explóziu spôsobil 76 milimetrový delostrelecký granát z obdobia rokov 1941 – 1945. Nie je jasné, prečo bola táto munícia v akadémii.

Viac k témam: Explózia, Munícia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Výbuch otriasol vojenskou akadémiou v ruskom Petrohrade, sedem ľudí bolo zranených (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet