Erdoğan: Ak Francúzsko odmietne stiahnuť zákon o „separatizme“, milióny moslimov budú rozrušené a to znamená….

Erdoğan: Ak Francúzsko odmietne stiahnuť zákon o „separatizme“, milióny moslimov budú rozrušené a to znamená….

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan opäť útočí na domácu francúzsku politiku a návrh zákona proti „separatizmu“ vo Francúzsku označuje za „gilotínu francúzskej demokracie“. Erdoğan ďalej vo svojom prejave uviedol, že ak by zákon prešiel v tejto verzii, rozrušilo by to milióny moslimov.

Prijatie zákona „je v otvorenom rozpore s ľudskými právami, slobodou náboženského vyznania a európskymi hodnotami,“ uviedol turecký prezident počas stredajšieho prejavu v Ankare.

Je presvedčený, že verzia zákona, o ktorej v súčasnosti rokuje francúzske národné zhromaždenie, bude slúžiť iba extrémizmu. Erdoğan však tvrdí, že mimovládne organizácie financované prevažne moslimskými krajinami budú vystavené tlaku vyplývajúcemu zo zákona.

Podľa Erdoğana nie je rozdiel medzi atmosférou nenávisti k Židom v Európe pred druhou svetovou vojnou a atmosférou, v ktorej sú dnes moslimovia. Píše portál RMX.

Zákon o „separatizme“, ktorý sa pripravuje už mnoho mesiacov a nedávno ho predložila vláda, má za cieľ zabrániť vzniku paralelných islamských spoločností vo Francúzsku a bojovať proti islamizmu v krajine. Zároveň sa zameriava na integráciu migrantov do francúzskej spoločnosti, a to v čase pokračujúcej islamizácie krajiny, keď podľa názoru polovice francúzskeho obyvateľstva bezprostredne hrozí občianska vojna.

„Je zrejmé, že takýto návrh zákona spôsobí obavy tureckej komunity a miliónov moslimov … Vyzývame francúzske úrady, predovšetkým prezidenta (Emmanuela) Macrona, aby konali zdravo. Očakávame, že návrh zákona bude stiahnutý.“ čo najskôr, “konštatoval Erdoğan.

0Shares
Svet