Nemecká reportérka Alina Lippová hovorí o tom, kto zničil desaťtisíce ton obilia a kukurice

Nemecká reportérka Alina Lippová hovorí o tom, kto zničil desaťtisíce ton obilia a kukurice

Ak sledujete správy, ktoré nie sú hlavným prúdom, pravdepodobne ste už narazili na video alebo článok Aliny Lippovej, ktorá počas celého konfliktu sledovala udalosti na východnej Ukrajine. V Nemecku už bola z toho obvinená, pretože jej informácie sa líšia od oficiálnej propagandy šírenej tými, ktorí v posledných mesiacoch neboli na mieste konfliktu vôbec.

Určite ste si už všimli v hlavnom prúde informácie o zničených obilných sýpkach. Tie sú potvrdené z viacerých miest na východe Ukrajiny a teraz Alina Lippová prináša obrázky a informácie z jednej takejto sýpky. Čo sa však úplne líši od hlavného prúdu, sú informácie o pôvodcoch tejto deštrukcie…

 niekoľko týždňov čítame v médiách, že Rusko prestalo vyvážať ukrajinské obilie, kukuricu a ďalšie poľnohospodárske výrobky. Západní experti a novinári tvrdia, že za nedostatok obilia je zodpovedné Rusko, pričom ignorujú kroky ukrajinskej armády.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ukrajinská armáda je často umiestnená v blízkosti sýpok. Ruská vyšetrovacia komisia hovorí o „potravinovom terorizme“ a začala vyšetrovanie.

Začiatkom tohto mesiaca vyšlo najavo, že ustupujúce ukrajinské jednotky podpálili v prístave Mariupol desaťtisíce ton kukurice a obilia. Týka sa to kukurice, ktorá bola určená pre Európu. Miestne úrady hovoria o „teroristickom útoku“.

Nemecká novinárka Alina Lippová sa na to pozrela bližšie. Uvádza sa v ňom, že ukrajinská armáda zničila veľké silo kukurice v prístave Mariupol. „Na rozdiel od toho, čo tvrdia západné médiá, Rusi nie sú na vine,“ povedal Lipp. „Neverte všetkému v západnej tlači.“

 

armáda
Alina Lippová v jednej zo zničených sýpok foto profil Alina

Ukazuje sa, že ide o obrovské kukuričné silo, ktoré je plné dier. „Po prvé, ukrajinská armáda sa pokúsila zničiť silo. Keď to nemalo želaný účinok, ukrajinskí vojaci zapálili silo,“ hovorí Lipp, stojaci na veľkej hromade sčernenej kukurice.

„Vďaka ukrajinským ozbrojeným silám si už ľudia nemôžu kúpiť ani kukuricu,“ zdôrazňuje novinárka.

 

Mimochodom, uvedomuje si niekto, že je trochu nezmyselné tvrdiť, že vývoz určitých komodít z Ukrajiny je zablokovaný v situácii, keď sa tam zbrane dovážajú vo veľkom? Ako je možné, že sa tam dajú bez problémov dovážať, ale nič sa odtiaľ do Európy nedá dovážať? Prečo by vlaky so zbraňami mali prejsť bez problémov a vlaky s obilím alebo kukuricou by nemali?

0Shares
Zaujímavosti