Ako kombinovať pánske hodinky na každý deň

Ako kombinovať pánske hodinky na každý deň

Hodinky vo všeobecnosti patria medzi najpopulárnejšie doplnky medzi všetkými ich používateľmi. Majú skvelú estetickú funkciu, ale okrem iného sa dajú využiť aj na sledovanie času a teda majú aj svoje praktické využitie. Používajú ich aj dámy aj páni a po výbere vhodného modelu ide o perfektný doplnok na každodenné nosenie. Ako kombinovať pánske hodinky na každodenné nosenie?

Základom je správny výber

Dámske aj pánske hodinky je potrebné vyberať nielen zo stránky praktickej (napríklad formou kvalitného prevedenia), ale rovnako je potrebné dbať aj na estetickú stránku. Vždy si treba vyberať modely, ktoré sa budú hodiť k vášmu šatníku a budete ich tak môcť využiť ku všetkému. Ak prihliadnete na obidva tieto faktory, mali by ste získať kvalitný kúsok, ktorý budete vedieť využiť na milióny spôsobov.

Pri výbere vám môže pomôcť ak dokážete rozoznať základné štýly hodiniek. Medzi štýly pánskych hodiniek patri napríklad klasické oblekové hodinky vhodné k elegantnému oblečeniu. Na bežné nosenie sú vhodnejšie štýly ako vojenské hodinky, poľné hodinky, potápačské hodinky, letecké, či pretekárske modely. V posledných rokoch sú tiež nesmierne populárne smart hodinky, ktoré majú dotykový displej alebo digitálne verzie hodiniek.

Ako kombinovať hodinky?

Správne vybrané hodinky môžete kombinovať ku všetkému. Elegantné oblekové hodinky sa najlepšie hodia ku košeliam, oblekom, ale aj polokošeliam,

i obyčajným tričkám s elegantnejšími nohavicami. Sú však pomerne nadčasové a tak sa dajú vynosiť aj prostredníctvom ležérneho štýlu s nádychom elegancie počas bežných dní. Nehodia sa však vyslovene k športovým súčastiam outfitov ako sú mikiny, či tepláky.

Spomínané vojenské, potápačské, poľné, či letecké modely sa dajú kombinovať rovnako k elegantným ako aj k športovým variantám. Majú väčšinou väčší ciferník a viete si vybrať rôzne remienky. Ak chcete takýto model zjemniť, ideálne je siahnuť po koženom remienku, ktorý aj takýmto modelom dodá nádych elegancie. Nadčasovosť takýchto modelov vám potom umožní nosiť ich na rôzne príležitosti a k rôznym štýlom outfitov.

Pre športovo založených ľudí môžu predstavovať skvelú formu aj športové hodinky, ktoré merajú vašu fyzickú aktivitu, či spánok. Takéto funkcie majú takmer všetky inteligentné hodinky, no športové hodinky sú orientované viac na štatistické zobrazenia a dokážu vás motivovať k zdravému pohybu. Smart hodinky sa dajú personalizovať podľa vašich preferencií, vďaka čomu sa potom dajú jednoducho nosiť so všetkým. Môžete si rôzne meniť vzhľad ciferníka a jednoducho sa dajú vymeniť aj remienky.

Nech už si vyberiete akékoľvek hodinky, vždy je potrebné dať si na výbere záležať. Čím lepšie model vyberiete, tým viac si ich budete môcť užívať pri bežnom nosení. Správne vybraté hodinky vám umožnia pozdvihnúť každý outfit a dodať vám oveľa atraktívnejší vzhľad. Tak aké si vyberiete Vy?

0Shares
Zaujímavosti